Корпоративи: як вони вбивають компанії

Наш креативний директор Артем Бойко розмірковує про ефективність (а точніше, її відсутність) більшості корпоративних свят у великих українських компаніях.

Спойлер: шанувальникам вечірок у дусі «Вовка з Уолл-стріт» ця публікація точно не сподобається.

Окей, почнемо з визнання: я сам (і як клієнт, і як підрядник) влаштовував, влаштовую і влаштовуватиму корпоративи , що вбивають компанії. Корпоративні свята без певних цілей та завдань. Корпоративи, необхідність яких обумовлена радше традицією, ніж реальним бізнес-інтересом. Просте і зрозуміле бажання напитися і потанцювати під Монатика часто ховається за красивими словами на кшталт «підвищення мотивації співробітників». Однак давайте будемо чесними: до бізнесу це не має жодного стосунку.

А повинно мати пряме та безпосереднє.

Новий рік та інші так-собі-приводи для корпоративу

Для початку давайте поговоримо про найпоширеніші приводи для проведення корпоративних вечірок. Цар тут, звичайно, Новий рік. Найзатратніше і найкорисніше корпоративне свято.

Виділяються нечувані гроші, йде справжня війна за локації, хедлайнерам відвалюють божевільні гонорари, і все заради чого? Заради бізнесу, звісно! Бізнес одразу «просяде», якщо не витратити кілька мільйонів на застілля та дискотеку.

Новорічний корпоратив у Києві

Далі йдуть всілякі професійні свята: День будівельника, День енергетика, День сантехніка-аматора і так далі. Безперечно, важливі етапні події. Усім відомо: не накрити столи у такий день – втратити половину колективу. Хіба не цьому навчають у бізнес-школах?

Не можна також забувати про дні народження компанії (ще краще — власника). Будь-який HR підтвердить — якщо їх не святкувати, наступного року EBITDA знизиться на 50%.

Якщо серйозно, то особисто я вважаю, що єдиним приводом для корпоративної пиятики з танцями на столах, шампанським із відра та Вєркою Сердючкою може бути лише святкування успіху.

Якщо ви не заробили довгоочікуваний мільйон, не виграли тендер мрії або не залучили стратегічного інвестора, то й напиватися разом не слід — попереду багато роботи.

Шукаєте рішення для організації корпоративу?

Зверніться до професіоналів.

Фейкові цілі

Будь-яке вкладення грошей має мати на меті і приносити бізнесу користь.

На жаль, часто мета клієнта — розмите нагромадження слів іноземного походження з дуже суб’єктивними KPI. Ось деякі з них:

Підвищення мотивації співробітників

Більшість корпоративів підвищення мотивації — спроба некомпетентних керівників перекласти відповідальність за результат на співробітників. Не надто розуміючи як організований процес і чим повинні займатися люди, менеджери займаються «підвищенням мотивації» сподіваючись, що їх підлеглі самі все організують і досягнуть мети.

Організація та проведення корпоративних заходів

Найчастіше це закінчується або випадковим досягненням мети, або набором пояснень, чому це неможливо, важко чи потрібно доплатити.
Коли процес зрозумілий і відбудований — у вас суто ринкові відносини, і ви оплачуєте реально виконану роботу.

Стимулювання лояльності

Як і у випадку з мотивацією, лояльність – надто абстрактне поняття. У ньому немає цифр, а отже, не має бути й грошей. Однак, якщо використовувати буквальний переклад employee’s loyalty («вірність співробітників»), завдання стає зрозумілішим: це зниження плинності кадрів. Цілком реальне, вимірне і досяжне завдання. То навіщо ж ускладнювати? Пам’ятайте, що конкретніше сформульована мета, тим простіше її досягти.

Згуртування команди

Не говоритиму про те, що відчуває доросла людина, професіонал, коли її змушують лазити по мотузках, тягати на руках колег і вигукувати гасла. Нагадаю лише, що команда — це об’єднання людей, кожен із яких має свою спеціалізацію. Зв’язок між ними формується у робочій обстановці. А під час тимбілдингу ми поміщаємо людей у штучні умови, не схожі на ті, де вони мають виступати як згуртована група.
Команда альпіністів не стає ефективнішою, граючи разом у футбол. Спільна побудова міста з картону не покращить роботу бухгалтерії. У подібних активностей інші завдання: айс брейкінг, адаптація новачок

we wow