Нам потрібна зірка! І більше!
Хвилина очікування … і ось на очах у здивованої публіки з’являється хедлайнер! Злітають смартфони, в інсту летять короткі відео з трансляцією виступу у супроводі статусних підписів: «У нас тут Mozgi розривають!», «Я і NK», «Тусимо з Тіною» тощо. справжньою зіркою – певний ексклюзив. Але потім ми дивимось у зал… Більша половина гостей скролить новини, хтось їсть, ще частину продовжує вирішувати робочі питання. Чому? Все просто – зірка не зійшла, зайшла цільова аудиторія. Адже музичні уподобання – одна з найбільш дискусійних тем, і потрапити до крапки – рідкісний успіх.
Тому ми не рекомендуємо витрачати до половини бюджету на те, що принесе компанії лише десяток лайків. Натомість краще посилити програму номерами, які органічно продовжують головну концепцію заходу. І лише коли у кожному навушнику ваших співробітників лунає: «Падав безжалісно град, била блискавиця…», питань, хто ж має виступити на корпоративі, не виникає.
Ведучий – супер, але дуже дорогий
Ключова ланка, що пов’язує всі етапи івента воєдино – ведучий. Саме від нього залежить, наскільки точно концепцію агентства буде реалізовано в організації корпоративу. Він зобов’язаний поринути в атмосферу компанії, ставши «своїм» для будь-якої аудиторії – маркетологів, айтішників, біоінженерів чи аграріїв. А значить, рівень IQ, почуття гумору і різноманітність активностей для «незручних пауз» повинні бути вищими за середній. В ідеалі набагато вище. Також цілком очевидним для нас є його вільна англійська. Грамотний ведучий – головна страховка у разі непередбачених обставин. Тільки він зможе миттєво відреагувати на поведінку зали, «витягуючи» паузи у підготовці музикантів до номера чи «провали» у промові невпевненого гостя. І тільки компанії вирішувати, який страховий пакет разом із ведучим вона набуває: Start, Standard або Premium. Ми не хочемо бачити на івенті душку-тамаду, навіть якщо вона так подобається гостям. Адже ведучий на якийсь час стає обличчям компанії. І нам не все одно, як воно виглядає.
А давайте побудуємо місто мрії!
2020 рік дав нам надію, що жахливо банальні конкурси кануть у Лету. Наприклад, запропонувати концепт літнього заходу зі скакалками, батутами та зведенням картонних замків здавалося неможливим! Варто зізнатися, що ми помилилися. Гігантські логотипи, спільні картини та вовняні тімбілдінги нікуди не поділися і досі є основою згуртування команди, в яке ми не віримо. Так, можна одягати своїх співробітників у безглузді будівельні каски, роздавати ще більш маячні завдання, у фіналі отримуючи фото з змученими, далеко не щирими посмішками. Не треба так. Є безліч інших ефективних способів, коли корпоративна культура формується на новому досвіді та реально крутій взаємодії. Наприклад, роад-шоу чи інтерактивний міський квест. Тоді ми змінюємо парадигму ставлення компанії до співробітника від “мені сказали – я зобов’язаний” до “мені запропонували – я хочу”. І тут виграють усі.
Без інновацій – нікуди
З цією тезою ми згодні. Ми не погоджуємося з бажанням наповнити подію технологіями заради наповнення. Відеомепінг, VR, AR, голограми, 3D-друк та цифрове малювання… Будь-яка інноваційна фішка повинна мати конкретну мету впливу. А значить – ідеальний таймінг включення до сценарного плану, абсолютне розуміння, яку частину аудиторії буде залучено і який досвід буде отримано. Крім цього, важливо розуміти, що, наприклад, у роботі з дронами безпека більш ніж важлива. І тут підрядник має бути надійним, як Nokia 3310. Так, ще одна невелика деталь – бюджет. Смарт-івент – завжди гроші. Більші